درباره ما

درباره ما

مدرسه اقتصاد آنلاین

در حال حاضر یکی از اساسی ترین مشکلات ما در کشور، مشکلات اقتصادی است. متاسفانه در دوران راهنمایی و دبیرستان آموزش‌های کافی و مناسب در این زمینه ارائه نشده است. در دوران دانشگاه هم که کلا مباحث اقتصادی صرفا برای گرایش‌های مرتبط به رشته اقتصاد ارائه می‌شود، آن‌هم صرفا به صورت آکادمیک و با بیان بسیار خشک و دلسرد کننده که دانشجویان را از این درس فراری می‌دهد.

این آموزش ندیدن‌ها باعث مشکلات بسیار زیادی در کشور شده است، میبینیم که حتی مسئولین عالی رتبه کشور هم بعضا برداشت‌های کاملا غلطی از پایه‌ای ترین مفاهیم اقتصادی دارند و چون این اشتباهات را دائم در سخنان خود تکرار می‌کنند باعث شده عموم مردم هم در دام باور این صحبت‌ها و تفکرات اشتباه بیوفتند و از حرف‌های غلط و راهکارهای نادرست اقتصادی دفاع کنند.

از طرفی با توجه به بالا رفتن میزان تورم و مشکلات اقتصادی که در طی این چند سال تشدید شده، بسیاری از افراد دارایی‌های خود را به مدل مختلف از دست داده‌اند و در چرخه فقر وارد شده‌اند که اگر روش درست و اصولی تحلیل را یاد می‌گرفتند و یا سواد مالی و اقتصادی درستی داشتند زیر موج تورم کمتر له می‌شدند.

علاوه بر همه این موارد این شرایط اقتصادی در کنار عدم درک درست و نبود دیدگاه درست در جامعه فضا را برای رویا فروشان و شیادین بسیار هموار کرده، افرادی که سواد و دانش خاصی ندارند و صرفا با رویا فروشی مردم را فریب می‌دهند و آموزش‌هایی را می‌فروشند که نه تنها تاثیر خاصی در زندگی و دیدگاه افراد ندارد، بلکه بدتر آن‌ها را گمراه می‌کند و به افراد مختلف ضرر می‌رساند، اتفاقاتی که دیدیم در بازار بورس در سال 99 افتاد و وعده هایشاخص هشت میلیونی و رشد قیمت سهام های چند برابری داده می‌شد یا اینکه در بیت کوین 60 هزاردلاری تارگت‌های بیت کوین صدهزار دلاری داده می‌شد و افراد خیلی زیادی نه تنها سود نکردند، بلکه اصل سرمایه خود را هم از دست دادند. این از دست دادن سرمایه را در کنار تورم بالای این چند سال بگذارید متوجه می‌شوید که ضرر چند جانبه وارد شده است.

بر همین اساس تصیم گرفتیم وارد میدان شویم و مدرسه اقتصاد آنلاین را راه‌اندازی کنیم تا  بتوانیم با اصول درست آموزش‌های مناسب روز دنیا در کنار بهترین اساتید ایران را ارائه کنیم و به سهم خودمان در بالا بردن سواد اقتصادی مردم کمک کنیم.

ما رسالت خود را در مدرسه اقتصاد آنلاین به این صورت تعریف کرده‌ایم که با زبانی بسیار ساده، کاربردی ترین و مهم‌ترین آموزش‌هایی که به عموم مردم به آن نیاز دارند را آموزش دهیم همچنین تلاش شده برای کسانی که می‌خواهند این مسیر آموزش اقتصاد را به طور حرفه‌ای یاد بگیرند و آینده شغلی خود را در این زمینه تصور می‌کنند یک نقشه راه مناسب به این افراد ارائه کنیم.

در بخش دیگری از مدرسه اقتصاد آنلاین کتابخانه‌ای طراحی کردیم که در آن چکیده مهم‌ترین و به روزترین و بهترین کتاب‌های اقتصادی آورده شده تا شما بتوانید یک مسیر مطالعاتی خوب برای خودتان ترسیم کنید.