در حال تکمیل ...

دوره جامع تحلیل گری
صادق الحسینی
اقتصاددان
دوره جامع تحلیل گری
هاشم آردم
تحلیلگر بازارهای مالی و اقتصاد
دوره جامع تحلیل گری
سعید عباسیان
تحلیلگر
دوره جامع تحلیل گری
امیرمحمد گلوانی
اقتصاددان
3 نقدو بررسی
دسته بندی
تحلیل گری
دوره جامع تحلیل گری

نگاه اجمالی

 • پشتیبان دارد
 • فیلم آرشیو دارد
 • تعداد دوره ها 10
معرفی

اقتصاد ایران، تورمی‌ترین روزهای خود را پشت سر می‌گذارد. تورم در ماه‌های اخیر در سال‌های پس از انقلاب رکوردشکنی کرده و اعداد و ارقام بسیار بالایی را به ثبت رسانیده است. از این روز بر خلاف گذشته که افراد غیرحرفه‌ای درسرمایه‌گذاری، ترجیح می‌دادند پول خود را در بانک نگه دارند، اکنون نگهداری پول در بانک ریسک زیادی داشته و افراد همواره خطر نابودی دارایی خود به دلیل کاهش ارزش ریال را حس می‌کنند. به همین دلیل همه به نحوی می‌خواهند وارد بازارهای سرمایه‌گذاری چون ارز، طلا، مسکن و... شوند تا سرمایه‌شان در برابر تورم حفظ شود و فقیرتر نشوند. بنابراین ضروری است تا افراد بتوانند با بازارهای مختلف آشنا شوند تا سرمایه‌شان در معرض کمترین ریسک قرار بگیرد و بتوانند علاوه بر حفظ سرمایه، سود خوبی نیز کسب کنند. در نتیجه ما در مدرسه اقتصاد آنلاین تصمیم گرفتیم تا با آماده‌سازی دوره‌ای به افراد دید 360درجه برای تحلیل تمام بازارها را ارائه کنیم. بازارهای طلا، ارز، مسکن، مبانی ورود به سرمایه، تابلوخوانی و فیلترنویسی، تحلیل بنیادی مقدماتی، تحلیل تکنیکال، تحلیل شاخص‌های اقتصادی، تحلیل بازار خودرو مبانی کریپتو، در این دوره مورد تحلیل و بررسی قرار می‌گیرد و شما با مشاهده این دوره می‌توانید تمام این بازارها را مورد بررسی قرار دهید و با دیدی باز تصمیم بگیرید که براساس میزان ریسک‌پذیری و الویت‌های زندگی شخصی خود، وارد کدام بازار شوید.

مزایای شرکت در این دوره

با شرکت در این دوره، از هر دوره تحلیلگری دیگری بی‌نیاز خواهید شد و می‌توانید با دیدی جامع و کامل، به تحلیل تمام بازارها بپردازید. این دوره بر اساس به روزترین و درست ترین روشهای تحلیل ارائه شده از طرفی عموم دوره های تحلیل بازارها با دیدگاه تک بعدی بازارها را بررسی میکنند ولی مزیت این دوره این است که با یک نگاه 360 درجه به اقتصاد و با یک دیدگاه منطقی و جامع هم به سایر بازارها هم شاخص های کلان اقتصادی بررسی شده است.

سایر دوره های تحلیلگری بازارها را عموما فعالین و پیشکسوتان یا ذینفعان آن بازار ارائه میکنند و این ناخواسته باعث دیدگاه تک بعدی و متعصبانه میشود که ممکن است تحلیل را با خطا مواجه کند ولی این دوره توسط اقتصاددانان طراحی و تدوین شده و با دیدگاهی علمی و بدون تعصب روش درست تحلیل ارائه گردیده است.

 

پیش نیاز ها
آنچه در این دوره خواهید آموخت
 • پیدا کردن دیدگاه علمی و درست به بازارهای سرمایه‌گذاری
 • یادگیری روش درست و اصولی تحلیل بازارهای سرمایه گذاری
 • فاصله گرفتن از تحلیل‌های کوچه بازاری و شهودی و رسیدن به یک تحلیل جامع
 • یادگیری و درک مهمترین مفاهیم اقتصادی مرتبط با بازارهای سرمایه گذاری

سرفصل ها و رئوس دوره

 • تحلیل بازار مسکن
  مسکن یکی از بزرگ‌ترین بازارهای سرمایه‎‌گذاری در ایران محسوب می‌شود و بسیاری آن را امن‌ترین سرمایه‌گذاری نیز می‌دانند. از طرفی هر کس به نوعی با این بازار درگیر است یک نفر برای اجاره ملک شخصیش، یک نفر دیگر برای خرید و دیگری برای سرمایه گذاری پس همه به نوعی نیاز داریم درک درستی از تحلیل این بازار داشته باشیم.
 • تحلیل بازار طلا
  بازار طلا چه در ایران و چه در سراسر دنیا چند دسته متقاضی کلی دارد، عده‌ای برای سرمایه گذاری طلا می‌خرند، عده ای برای استفاده زنیتی و عده‌ای دیگر هم برای استفاده صنعتی و تجهیزات الکترونیکی از طلا استفاده می‌کنند. از طرفی اهمیت بازار طلا برای فعالین اقتصادی و سرمایه گذاری در دنیا بالاست. پس چه سرمایه گذار باشیم و چه مصرف کننده نیاز داریم تا تحلیل بازار طلا را به طور اصولی و درست بیاموزیم.
 • تحلیل بازار ارز
  بازار ارز از جهات مختلف، مهمترین بازار برای همه مردم ایران مخصوصا فعالین اقتصادی و تحلیل‌گران است چرا که نرخ ارز ، لنگر اسمی در اقتصاد ایران است و یکی از پیش‌فرض‌های تحلیل سایر بازارها همین بازار ارز است. در ماه‌های اخیر نیز این بازار تلاطم‌های بسیاری داشته است و به همین دلیل ضروری است که بتوانیم تحلیلی درست از این بازار و آینده آن داشته باشیم.
 • مبانی ورود به بازار سرمایه
  بازار سرمایه نه تنها در ایران که در دنیا، طرفداران بسیاری دارد و غالب افراد در جهان، برای سرمایه‌گذاری این بازار را انتخاب می‌کنند. بررسی‌ها نیز نشان می‌هد این بازار در دوره بلندمدت، از پربازدهی‌ترین بازارهای ایران برای سرمایه‌گذاری بوده است. مزایایی چون نقدشوندگی سریع در این بازار نیز به محبوبیت بازار سرمایه می‌افزاید. اما بازار سرمایه، بازاری به شدت پرریسک است که برای ورود به آن، باید حتما آموزش ببینید.
 • تابلوخوانی و فیلترنویسی
  جستجوی نماد موردنظر، میان صدها نماد بورسی کار سده‌ای نیست. تابلوخوان با استفاده از فیلترنویسی در دیده‌بان بورس، به‌سادگی شرکت‌های مناسب را از میان انبوه نمادهای فعال بازار سرمایه گلچین می‌کند. در دوره تکنیک‌های تابلوخوانی و فیلترنویسی می‌آموزید که پس از تشخیص اتفاق‌های خاص تابلو، به کمک فیلترنویسی فقط نمادهای دارای ویژگی مورد نظرتان در دسترس باشند.
 • تحلیل بنیادی مقدماتی
  تحلیل بنیادی یا اصطلاحاً تحلیل فاندامنتال، یکی از روش‌های معروف در تحلیل بورس است. سرمایه‌گذاران به کمک تحلیل بنیادی می‌توانند وضعیت یک شرکت را بررسی و ارزش واقعی سهام آن را محاسبه کنند. دانستن این دانش در کنار سایر روش‌های تحلیلی می‌تواند به تصمیم‌گیری بهتر برای خرید و فروش سهام در بورس منجر شود و شما می‌توانید با دانستن اصول تحلیلی بنیادی، بهترین انتخاب‌ها را در بازار سرمایه داشته باشید.
 • تحلیل تکنیکال
  تحلیل تکنیکال راهی برای پیش‌بینی رفتار نمودارها در آینده با استفاده از اطلاعات گذشته یک سهم یا صنعت است. تحلیل تکنیکال با تمرکز بر داده‌ها و نمودارهای گذشته یک بازار، الگوها و روند‌های قیمتی آن را شناسایی می‌کند تا افراد بتوانند به کمک این اطلاعات به پیش‌بینی قابل اطمینانی از آینده بازار مورد نظر دست یابد. بنابراین دانستن این علم، میتواند راهنمای مناسبی برای شما در بازار سرمایه باشد.
 • تحلیل شاخص های اقتصادی
  ایران از کشورهایی است که شاخص‌های اقتصادی در آن معمولا روند پایداری ندارند و همواره در تلاطم بسیاری هستند. تورم روز به روز در حال افزایش است، نقدینگی هر روز بیشتر از دیروز می‌شود و... بنابراین در این شرایط ضروری است تا افراد بتوانند شاخص های اقتصادی را بررسی و براساس آن، آینده بازارها را پیش بینی کنند.
 • تحلیل بازار خودرو
  خودرو در دنیا شاید به عنوان یک کالای مصرفی شناخته شود، اما در سال‌های اخیر و باتوجه به التهابات و افزایش قیمت‌هایی که پشت سر گذاشته است، به عنوان یک کالای سرمایه‌ای شناسایی می‌شود و افراد زیاید بازار خودرو را به چشم یک بازار سرمایه‌ای می‌پندارند. از این رو تحلیل روند این بازار می‌تواند امری ضروری برای سرمایه گذاران باشد.
 • مبانی کریپتو
  کریپتو، از بازارهایی جدید سرمایه‌گذاری در جهان مسحوب شده و در ایران نیز در سال‌های اخیر، محبوبیت بسیار زیادی در میان سرمایه گذاران پیدا کرده است و بسیاری ترجیح می‌دهند تا برای سرمایه گذاری این بازار را انتخاب کنند. اما برای ورود بازار رمزارزها نیز مانند دیگر بازارها، ضروری است تا اطلاعات کافی و علم سرمایه گذاری را داشته باشید تا سرمایه خود را در معرض ریسک و آسیب قرار ندهید.
 • مبانی تحلیل گری

  همانطوری که یک مدیر فارغ از هر مهارت فنی باید مهارت مدیریت کردن هم بلد باشد یک تحلیل گر هم فارغ از مهارت های فنی و علمی تحلیل هر بازار ، اگر می‌خواهد وارد مسیر تحلیل گری شود باید بتوانید اصول درست تحلیل کردن را بیاموزد. در این قسمت به شما مهارت های درست تحلیل کردن را خواهیم آموخت.

اساتید دوره

صادق الحسینی
اقتصاددان

فارغ التحصیل روابط بین الملل و سیاستگذاری از دانشکده مکسول نیویورک، مولف کتاب اقتصاد ایران در تنگنای توسعه، مدیرعامل سابق هلدینگ توسعه صنایع بهشهر

هاشم آردم
تحلیلگر بازارهای مالی و اقتصاد

هاشم آردم سال‌هاست به صورت تخصصی روی بازاریابی محتوا کار می‌کند و دوره‌های جامع Content Marketing برگزار می‌کند. همچنین موسس و مدیر مجموعه فرامحتوا است.

سعید عباسیان
تحلیلگر

دانش آموخته اقتصاد از دانشگاه صنعتی شریف، سردبیر مجموعه اقتصاد آنلاین

امیرمحمد گلوانی
اقتصاددان

دانش آموخته دکترای اقتصاد پولی از دانشگاه شهید بهشتی، مسئول سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی

نقد و رتبه بندی

5

5/5 Rating
5 star
150
4 star
140
3 star
120
2 star
110
1 star
80